Pieczemy świąteczne pierniki – grupa Motylki

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj tj. 05.12.2023r. w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Dla grupy Motylki był to dzień bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Z pomocą pań z Medyckiego Koła Gospodyń p. Ani i p. Dorotki praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z wykrawywaniem świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni, naprawdę słodkie bo udało się dzieciom spróbować wypieków. Teraz przed przedszkolakami nie lada wyzwanie bo czeka je dekorowanie pierniczków. Składamy serdeczne podziękowania p. Ani i p. Dorotce za poświęcony czas oraz za cenną lekcję wypiekania pierników. Podziękowania kierujemy również do Sołtysa Medyki p. Mieczysława Figieli, który był cichym sponsorem naszych pierniczków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

link do galerii