Motylki z wizytą w Nadleśnictwie Krasiczyn

Dzisiaj tj. 30.11.2023r. grupa Motylki odwiedziła Nadleśnictwo Krasiczyn, Lasy Państwowe z siedzibą w Przemyślu. Podczas wizyty w Nadleśnictwie dzieci miały okazję poznać tajemnice lasu, zrozumieć jego znaczenie dla ekosystemu oraz dowiedzieć się, jak dbać o środowisko naturalne. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „ Dzik Ryjo” oraz wzięły udział w warsztatach, gdzie samodzielnie wykonały magnesy. Motylki miały okazję odcisnąć ślady różnych leśnych zwierząt a także usłyszeć naturalne odgłosy tych zwierząt. Przedszkolaki otrzymały dwa karmniki dla ptaszków, które po powrocie zostały zawieszone obok przedszkolnego karmnika. Dzisiejsza wizyta w Nadleśnictwie była doskonałą okazją do podziwiania różnorodności natury jakie kryje w sobie las. Podczas warsztatów dzieci nie tylko bawiły się tworząc coś własnoręcznie, lecz zdobywały wiedzę o ekosystemie leśnym, ucząc się szacunku do przyrody oraz ochrony środowiska.

link do galerii zdjęć