Spotkanie z Pielęgniarką – grupa Motylki


18.04.2024r.w ramach profilaktyki zdrowotnej do naszego przedszkola- grupy starszaków, zawitała pielęgniarka Pani Elżbieta Olbrycht, która na co dzień pracuje w szpitalu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca oraz gdzie można spotkać pielęgniarki. Pani Ela zaprezentowała dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą np. strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz i stetoskop. Dzieci mogły posłuchać bicia serca, przymierzyć stroje medyczne oraz dały sobie zabandażować rękę. Przedszkolaki pokonały lęk przed białym fartuchem, zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk. Motylki utrwaliły sobie również pierwszą pomoc oraz numery alarmowe. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się wspólnym zdjęciem a Pani Dyrektor wręczyła Pani Eli kwiatka na pamiątkę dzisiejszego spotkania. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i poświęcony czas.

link do galerii zdjęć