Motylki z wizytą w Zespole Pieśni i Tańca ” Przemyśl”


Z okazji Dnia Tańca grupa Motylki wybrała się 26.04.2024r. do Przemyśla do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „ Przemyśl”. Przedszkolaki miały okazję poznać niektóre instrumenty takie jak : kontrabas , wiolonczela i baraban, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców. Kolejną atrakcją jaka czekała na dzieci to były przepiękne stroje, które z chęcią przymierzały. Motylki wzięły też udział w warsztatach tanecznych podczas których uczyły się podstawowych kroków do tańca- Krakowiak. Wszyscy z radością i uwagą cwałowali po kole, obracali się, wykonywali krok krzesany i drobną kaszkę z skrzyżowanymi rękami. Podczas odpoczynku przedszkolaki obejrzały krótki film z występu dzieci tańczących w zespole oraz delektowały się przygotowanym poczęstunkiem za który bardzo dziękujemy. Dzisiejsze spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a być może niektórzy zapiszą się do zespołu i będą tańczyć na wielkich scenach. Bardzo dziękujemy Rodzicom Ziemka, p. Magdalenie i p. Piotrowi za świetnie przygotowane warsztaty i ciekawie spędzony czas, który podczas tańca szybko nam mijał. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie na ręce p. Piotra, który podarował do przedszkola obraz ręcznie malowany z logo zespołu Pieśni i Tańca „ Przemyśl”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

link do galerii zdjęć