„Wiosenne powroty”.

      Brak komentarzy do „Wiosenne powroty”.

😀🐝🌨Witamy Was Drodzy rodzice i Kochane „Słoneczka”🌞 w tym nowym tygodniu, który upływać nam będzie z tematem :”Wiosenne powroty”.

Rodzice, przypomnijcie dzieciom, że mamy już wiosnę ( można tez powtórzyć wszystkie pory roku, dni tygodnia i miesiące) a później przeczytajcie im opowiadanie:

W dalekiej Afryce spotkała się na naradzie trójka przyjaciół. Pierwszy odezwał się skowronek, -Kochani! Pewnie już niedługo zacznie się w Polsce wiosna. A kto ma ja witać swoim śpiewem, jeśli nie ja? Mówię wam, czas wracać. Nie ma co czekać. Szkoda każdego dnia! A ty jak zwykle-odezwał się bocian-Tylko praca ci w głowie…Może masz rację, przyjacielu, ale jak sobie pomyślę, ile tam będę miał roboty….Najpierw gniazdo muszę wyremontować, potem wysiadywać jajka, a jeszcze później wykarmić pisklęta, nauczyć je latać….Poczekajmy parę dni. Odpocznijmy. Nabierzmy sił…Rozejrzyj się i zobacz, jak tu przyjemnie. Co prawda trochę gorąco, ale pospiech naprawdę jest niewskazany. Masz rację bocianie!- przytaknęła jaskółka. Ciężka praca nas czeka. Nie jest łatwo wychować dzieci. Co innego taka kukułka-podrzuca innym jajka. Po prostu wstyd, jak można tak postępować…leń z niej, tyle powiem! Ja na przykład zamierzam wychować swoje dzieci najlepiej jak potrafię, żeby stanowiły wzór do naśladowania. Nagle przyfrunęła pani czajka, niosąc coś w dziobie. –Witajcie przyjaciele. Ale się zmęczyłam. Zobaczcie, co znalazłam w swoim ogródku. List od wróbelka z Polski. Bocianie, może ty przeczytaj go na głos, bo ja już nie mam siły. Tak się spieszyłam do was. Bocian wyprostował się na swoich długich czerwonych nogach i z wielką uwagą przeczytał list od początku do końca. – Ojej- zawołali zdenerwowany- czekają na nas! Nie ma czasu do stracenia! Musimy lecieć! Natychmiast! Gdzie moje walizki!- Co tam walizki! Trzeba czym prędzej witać wiosnę!- zawołał skowronek.- co to będzie? Wiosna tuż-tuż, a my jeszcze w Afryce!- lamentowała przerażona jaskółka. Ptaki be zastanowienia spakowały cały swój dobytek i wyruszyły w daleką podróż do Polski. Nawet nie miały czasu się zastanowić, co je tam czeka.

Pytania do tekstu:
-od kogo ptaki dostały list?
-czego się z niego dowiedziały?
-jakie ptaki przylatują wiosną do Polski?

Jak zwykle proponujemy, żeby dzieci wykonały rysunek do usłyszanego tekstu!!👋👋👋

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *