„Wiosenny motylek”.

      Brak komentarzy do „Wiosenny motylek”.

🌞🦋Dzień dobry Rodzicom i przedszkolakom. 🤗

Dzisiaj czekają na Was nowe ciekawostki, ćwiczenia manualne i oczywiście dobry humor.😊

1.Zaczynamy od zagadki:

Fruwa, tańczy ponad łąką,

Barwne skrzydła grzeje w słonku.

Na liliowym dzwonku siadł,

Czy to owad jest czy kwiat?

Jeżeli jeszcze nie wiecie kto był bohaterem tej zagadki, to proszę obejrzeć filmik na tej stronie

http://scholaris.pl/zasob/102333 a dowiecie się w jaki sposób na łące pojawiają się motyle.

  1. Dla utrwalenia cyklu rozwoju motyla mamy dwie karty pracy( 1) i (2) i w tej drugiej należy wyciąć obrazki i wkleić je na cyferkach.
  2. Karta nr 3 przedstawia budowę motyla.🦋

Ciało motyla jest zbudowane z trzech części: głowy, tułowia, odwłoka.Na głowie motyl ma parę oczu (złożonych), parę czułków oraz ssący aparat gębowy.Tułów składa się z trzech segmentów, na których znajdują się trzy pary odnóży. Od tułowia odchodzą dwie pary skrzydeł pokrytych łuskami.

  1. Teraz trochę poruszamy się przy „Tańcu motyli”.link do melodii: https://chomikuj.pl/maciejasiaa/Kiedy+maluchy+zmieniaj*c4*85+si*c4*99+w+zuchy*2c+Klanza/20-taniec+motyli,6302633338.mp3(audio)

Dzieci poruszają się w rytm słyszanej muzyki, tańczą lekko unosząc się na palcach, unoszą przy tym delikatnie ręce naśladując skrzydła motyla. Do tańca zapraszamy również rodziców. Zobaczymy kto piękniej zatańczy.

  1. Oprócz motyli na wiosennej łące możemy też spotkać…. Zobacz kartę nr 4 a dowiesz się kogo możemy spotkać wiosną na łące.
  2. Teraz trochę policzymy karta nr 5.
  1. Na koniec mamy dla was pracę plastyczną pt. „Wiosenny motylek” – wykorzystajcie do tego rolkę po papierze toaletowym. Pozostałe materiały dowolne. Miło nam będzie zobaczyć efekty waszej pracy.☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *