Dzień Babci i Dziadka oraz Pasowanie na Przedszkolaka-grupa „Motylki”.

Czwartek, 23 stycznia był niezwykłym dniem dla przedszkolaków z grupy Motylki. To właśnie tego dnia w Hali Sportowej w Medyce zorganizowane zostały dwie uroczystości Dzień Babci i Dziadka połączony z Pasowaniem na Przedszkolaka. Po przywitaniu zebranych dziadków i rodziców przez panią dyrektor Dorotę Świerk dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały wszystkim zaproszonym gościom specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Z okazji tego wspaniałego święta wszystkim babciom i dziadkom życzenia złożył również zaproszony gość pan Wójt Marek Iwasieczko. Po części artystycznej poświęconej kochanym dziadkom nastąpiła niezwykle ważna uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci w biretach przedszkolaka zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią, ponadto złożyły uroczyste ślubowanie, w którym zdeklarowały się być grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami, przychodzić do przedszkola każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Po jego złożeniu pan Wójt wraz z panią dyrektor dokonali pasowania dotykając ramienia każdego przedszkolaka ogromnym ołówkiem . Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców i dziadków powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Kolejnym punktem tych uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, na którym nie zabrakło serdecznych rozmów w miłej i radosnej atmosferze. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki: kwiatuszki i laurki. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, wzruszeń, radości i dumy i zapewne na długo zapadną wszystkim w pamięci. Dziękujemy rodzicom za nieocenione zaangażowanie w przygotowanie tych niezwykłych uroczystości.