„Owocowe szaszłyki”.

      Brak komentarzy do „Owocowe szaszłyki”.

W tym tygodniu grupa „Słoneczka” rozmawiała o owocach jesiennego sadu. Omawianą tematykę połączyliśmy z programem „Zdrowy przedszkolak” – pozmawialiśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Z tej okazji 05.10.2018r odbyły się zajęcia kulinarne. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione owoce (nie tylko te z sadu 🙂 ) by zrobić owocowe szaszłyki. Przed rozpoczęciem pracy dzieci umyły ręce i ubrały fartuszki. Dla każdej grupy zostały przygotowane pokrojone owoce. Przedszkolaki wybierały owoce na które miały ochotę i tworzyły swoje pyszne szaszłyki. Następnie wbijały je w dynie tworząc kolce jeża. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Wybrały się także z owocowym jeżem do Pani Dyrektor, grupy „Motylków” i do kuchni, by poczęstować Panie witaminkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *