Zdrowo, smacznie i kolorowo!

      Brak komentarzy do Zdrowo, smacznie i kolorowo!

Każdy przedszkolak w naszym przedszkolu już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W piątek 5 października w naszym przedszkolu było kolorowo, przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Motylki” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia umytych i obranych wcześniej przez panią Anię owoców. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale a do tego smakowała wyśmienicie nie tylko dzieciom ale wszystkim paniom w przedszkolu, które osobiście poczęstowaliśmy– nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną przekąskę. Bardzo dziękujemy pani Ani i pani Madzi- mamusi Wiktorii za pomoc w przygotowaniu pysznej sałatki owocowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *