Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

01 marca 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego z Przemyśla p. Grzegorz Pietnica i p. Maciej Pilawa. Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon, uczyły się bandażować. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły „fantomy”, na których dzieci uczyły się podstaw reanimacji i ułożenia w pozycji bezpiecznej. Spotkanie to miało na celu zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Ważne jest oswajanie z tematyką udzielania pierwszej pomocy już od  najmłodszych lat, bo  kiedy dzieci dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a  przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach. Serdeczne podziękowania dla panów ratowników za poświęcony czas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *