Poznajemy zawód krawcowej.

      Brak komentarzy do Poznajemy zawód krawcowej.

Dnia 09.03.2018 r. w ramach realizacji tematu tygodnia „ Poznajemy różne zawody” grupa „ Motylki” wybrała się do pobliskiego Zakładu Krawieckiego. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód.
Pani Maria Gółkiewicz pokazała dzieciom  podstawowe przybory, których używa w swojej pracy : duże krawieckie nożyczki  i malutkie nożyczki- raczki, naparstek, igły, szpilki, kolorowe nitki , mydełko do rysowania na materiale, zamki błyskawiczne, guziki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się ścinki  różnych materiałów z których tworzyły wymyślone przez siebie części garderoby np. opaski na głowę,  kamizelki, szale, spódniczki. Z wielką  precyzją dzieci starały się rysować na materiale linie  używając linijki i mydełka krawieckiego, niektórym dzieciom udało się nawet narysować ciekawe obrazki.
Przedszkolaki zapoznały się również z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy pani krawcowej- spódniczkę dla lalki z materiału wybranego przez dzieci, którą od razu założyły laleczce.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły Pani Marysi skromną różyczkę wraz z podziękowaniem oraz złożyły życzenia z okazji święta kobiet.
Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie nas w tajniki krawiectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *