Pieczenie świątecznych pierniczków – gr. Biedronki i Motylki.

Wczoraj tj. 13. 12.2022 r. nasze przedszkolaki z grup Biedronki i Motylki przygotowały z pomocą pań ciasto na pierniczki. Poradziły sobie znakomicie. Natomiast dzisiaj od rana dzieci nie mogły doczekać się kiedy będą wałkować ciasto i wykrawywać różne kształty ciasteczek. Po umyciu rączek i założeniu fartuszków zabrały się do pracy. Nad całością czuwały zaproszone panie z Medyckiego Koła Gospodyń, które pomagały aby ciasto było dobrze rozwałkowane. Przedszkolaki wyczarowały z ciasta gwiazdeczki, choineczki, serduszka a nawet renifery itp. Upieczone ciasteczka wyglądały bardzo apetycznie. Dzieci pięknie podziękowały za pomoc i wręczyły drobne upominki p. Ani, p. Danusi i p. Marysi z Medyckiego Koła Gospodyń. Ciasteczka są już upieczone to teraz przed nami jeszcze dekorowanie pierniczków.

link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *