Pieczenie i dekorowanie pierników przez „Słoneczka”

Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierniczków.
Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy.
Z przygotowanego ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka.
Następnie pierniczki zostały upieczone.
Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Kolejnym, ważnym krokiem było dekorowanie pierniczków. Odbyło się dzisiaj tj.14 grudnia z pomocą mamy Franka, pani Agnieszki. Serdecznie dziękujemy za pomoc i pyszne, kolorowe dekoracje na pierniczki. Słoneczka z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, każdy pierniczek starały się zrobić jak najpiękniej i kolorowo. Po tej słodkiej pracy, pierniczki zostały zapakowane i dzieci zaniosły je z życzeniami do swoich domów.

link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *