Wydarzenia przedszkolne ze stycznia i lutego 2021r.

Urodziny Mikołaja S.

Bal Karnawałowy – gr. Motylki.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków jest dniem niezwykłym i długo wyczekiwany. Dzisiaj tj. 04.02.2021 odbył się również w naszym przedszkolu. Dostarczył dzieciom wiele przeżyć i radości ���
Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. „Motylki” przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W przerwie od zabawy przygotowany był dla dzieci słodki poczęstunek a na obiad pyszna pizza. Cały dzień minął wszystkim w wspaniałej, radosnej atmosferze.��

Bal Karnawałowy- gr. Słoneczka.

Bal Karnawałowy- gr. Biedronki.

Królowa Śniegu.

W tym tygodniu nasze przedszkolaki przenoszą się do krainy baśni. Dzieciom z grupy Słoneczek baśń pt.” Królowa Śniegu” przeczytała sama Królowa Śniegu! Dzieci były pod wielkim wrażeniem. Uważnie wysłuchały baśni i odpowiadały na zadawane im pytania. Na pożegnanie Królowa Śniegu razem z dziećmi zrobiła burzę śnieżną, która sprawiła dzieciom wielką radość.

Dzień Bezpiecznego Internetu- gr. Słoneczka.

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem i Internetem. Na początku Słoneczka poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Ułożyły z rozsypanki literowej napis – INTERNET. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ.
Porozmawialiśmy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw i o tym jak należy korzystać z Internetu. Na koniec wykonaliśmy plakat pt.”Bezpieczny Internet” w kształcie parasola .

Dzień Bezpiecznego Internetu- gr. Motylki.

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 9 lutego. W ramach wspomnianych obchodów właśnie w tym dniu dzieci z grupy Motylki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez animację edukacyjną „Świat Internetu” oraz bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Filmiki poprzedzone zostały pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Wysłuchały również krótkich bajeczek pt. „ Bezpieczny Internet”- których bohaterami były postacie ze znanych bajek. Dzieci doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych i wysłuchanych bajek. Następnie wzięły udział w zabawie z siecią zrobioną z kolorowej bibuły, która miała przybliżyć im działanie sieci internetowej na całym świecie. Podsumowaniem zajęć dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu był wspólnie wykonany plakat mający na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw płynących z Internetu jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

Faworki.

Na dzień przed Tłustym Czwartkiem w środę 10.02.2021r. grupa Motylki zamieniła się w małych kucharzy i wspólnie wyczarowywały przysmaki – pyszne faworki. Przedszkolaki zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa zabrały się do pracy. Poznały składniki jakie są potrzebne do przygotowania ciasta a następnie wszystko połączyły. Wyrobione ciasto mocno uderzały wałkiem aby podczas smażenia stało się puszyste i kruche. Następnie rozwałkowane ciasto kroiły, przekładały (oczywiście przy pomocy dorosłych) uczyły się formować faworki, gotowe zaniosły do kuchni, gdzie panie kucharki usmażyły je w głębokim tłuszczu. W całym przedszkolu unosił się zapach smażonego chrustu. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania. W oka mgnieniu góra faworków zniknęła a uśmiechy na twarzach dzieci podczas delektowania się chrustem świadczyły o tym, że samodzielnie przygotowane faworki sprawiły im wiele radości.

Tłusty Czwartek- gr. Motylki.

Dzisiaj Motylki pooglądały krótki film animowany na temat Karnawału i Tłustego Czwartku. Następnie zrobiły pracę plastyczna- kolorowego pączka. Na koniec zjadły pączki upieczone dla całego przedszkola przez Nikoli mamę-serdecznie dziękujemy, były przepyszne �

Tłusty Czwartek- gr. Słoneczka.

Tłusty Czwartek u Biedroneczek.

Walentynki – gr. Słoneczka.

Walentynki, walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”- słowa tej piosenki towarzyszyły nam dzisiaj cały dzień. Słoneczka dowiedziały się o historii Walentynek, wysłuchały wierszyka oraz nauczyły się krótkiej piosenki „Mam serduszko” na melodię „Mam chusteczkę”. Dzieci otrzymały Walentynki, z którymi zrobiły wspólne zdjecie, a następnie same wykonały kartki dla Rodziców. W tym dniu Słoneczka bawiły się razem przy muzyce, tańczyły w parach z balonami i robiły pamiątkowe zdjęcia. Na koniec cała grupa wykonała wielkie, czerwone serce z odbitymi w tle czerwonymi rączkami.

Walentynki- gr. Motylki.

W piątek 12 lutego 2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Serca, serducha i serduszka królowały wszędzie. W tym dniu Motylki zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia miłości i przyjaźni. Spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom, wykonały dla kolegów i koleżanek walentynki, które sobie wzajemnie wręczyli. Przedszkolaki również wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: wykonały pracę plastyczną „serduszkowe drzewo”, bawiły się w kodowanie na dywanie”, układały puzzle walentynkowe , szukały drugiej połówki serca, tańczyły i bawiły się z balonikami. Atrakcją tego dnia był wybór Walentynki i Walentego oraz wspólne zdjęcie w walentynkowej ramce. Każde dziecko oprócz dobrej zabawy otrzymało dodatkowo walentynkę z niespodzianką w środku. Słodkim akcentem na koniec tego walentynkowego dnia były pyszne pianki polane czekoladą, które dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień.

Walentynki- gr. Biedronki.

Maluszki z grupy „Biedronki” przez kilka dni przygotowywały się do przedszkolnych Walentynek ❤ Dzieci losowały serduszka z imieniem kolegi/koleżanki dla którego/której później wykonały laurkę. Przedszkolaki wykonały ponadto pięknie walentynki dla mamy i taty, a także walentynkową pracę plastyczną. Przedszkolnym Walentynkom towarzyszyła odpowiednia dekoracja sali, a także różne zabawy. Na maluszki czekała też słodka niespodzianka 😊 ❤

Urodziny Zosi- gr. Biedronki.

Urodziny Ali- gr. Słoneczka.

Mali artyści zajęcia artystyczno-teatralne.

Zajęcia artystyczno-teatralne.

Urodziny Kornelki- gr. Biedronki.

Dzień Dinozaura- gr. Słoneczka.

W piątek obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Słoneczka rozpoczęły to święto od pooglądania prezentacji przedstawiającej historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. W zabawie matematycznej dzieci układały dinozaury względem siebie. Następnie w przygotowanej sylwecie dinozaura zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Słoneczka otrzymały jajka- niespodzianki. Zadaniem dzieci było otworzyć pęknięte jajko i zobaczyć co jest w środku – znajdowały się tam małe dinozaury, które każdy pokolorował i nazwał według własnego pomysłu. Przedszkolaki otrzymały odznaki z tego dnia oraz dyplomy. Wzięły udział w grach, zadaniach i układankach z dinozaurami. To był wspaniały dzień.

Dzień Dinozaura- gr. Motylki.

W piątek 26.02.2021r. obchodziliśmy w przedszkolu nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Ten dzień rozpoczęliśmy od poznania wybranych prehistorycznych stworów, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, wysłuchania ciekawostek na ich temat oraz różnych teorii dlaczego dinozaury wyginęły. Następnie dzieci układały puzzle z dinozaurami, przeliczały gady które wykluły się z jaj, obserwowały zamarznięte figurki dinozaurów. Wiele frajdy przyniosły zabawy m.in. w archeologów i wykopaliska prowadzone w kaszy mannej, wyścigi dinozaurów, poruszanie się po śladach pozostawionych przez dinozaury oraz zdjęcia w foto ramce. Nie zabrakło również zabawy ruchowej i tańca przy piosence o dinozaurach. Na pamiątkę ciekawie spędzonego dnia dzieci otrzymały medal oraz dyplom. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję.

Dzień Dinozaura- gr. Biedronki.

W dniu 26.02 w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Atrakcje przygotowane przez nauczyciela wzbogacił chłopiec z grupy: Jaś S., prawdziwy pasjonat dinozaurów 😊 Biedroneczki już od rana z zainteresowaniem oglądały obrazki dinozaurów z przyniesionej przez chłopca gry „Memory” oraz dopasowywały parami poszczególne dinozaury. Po śniadaniu chłopiec przedstawił dzieciom przyniesione przez siebie dinozaury, podając ich trudne nazwy . Dzieci z uwagą i zachwytem słuchały, a następnie wypowiadały za kolegą poszczególne wyrazy. Kolejno przeliczały dinozaury przedstawione na obrazkach przygotowanych przez nauczyciela, a także zosały zapoznane z nazwami i wyglądem różnych dinozaurów. Maluszki bez problemu dzięki oznaczeniu na kartach pogrupowały zwierzęta na roślinożerne i mięsożerne. Biedroneczki na kilka chwil „zamieniły się” w różne dinozaury wykonując ruchy o których mówił nauczyciel. Maluszki z uwagą wysłuchały także dwóch pięknych bajek o dinozaurach z przyniesionej przez kolegę książki: „Gwiazdka z nieba dla Diplodoka”, oraz „Przyjęcie z dinozaurami”. Podczas zabaw swobodnych „królowały” dinozaury przyniesione przez chłopca 😊. Wszystkie dzieci otrzymały medal z okazji Dnia Dinozaura. Maluszki bawiły się także z nauczycielem przy utworze „Dinozaury” naśladując określone ruchy, a także losowały obrazek z dinozaurem, który kolejno kolorowały. To był intensywny, pełen atrakcji dzień 😊 ❤

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *