Marzec w przedszkolu :)

Brak komentarzy do Marzec w przedszkolu :)

Dzień Kobiet- gr. Słoneczka.

Dzisiaj jest święto wszystkich kobiet – wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań od przedszkolaków!! 🙂

Nasze małe kobietki również obchodziły to święto. 🙂

Urodziny Mai- gr. Biedronki.

Dzień Kobiet- gr. Biedronki.

W dniu 8.03 w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z grupy Biedronki zaśpiewali dziewczynkom „100 lat” i złożyli życzenia wręczając upominek. Dziewczynki otrzymały tez medale i dyplomy. Wszystkie Biedroneczki wręczyły tulipany swojej mamie życząc wszystkiego najlepszego 😊
W poniedziałek 08.03.2021r. obchodziliśmy Święto Kobiet, tych dużych i tych małych. Nasi mali dżentelmeni stanęli na wysokości zadania i w tym dniu przygotowali niespodzianki dla Pań i wszystkich koleżanek. Kwiatki, słodkości i zachowanie chłopców sprawiło, że każda dziewczynka czuła się wyjątkowo w tym dniu.
Słoneczka w ramach programu „Przyjaciele przyrody” założyły dzisiaj w sali wiosenny ogródek, a w nim hodowlę rzeżuchy, fasoli, cebuli.��
Posadziły także kwiatki. � Przypomniały sobie również co jest potrzebne roślinom do życia. Teraz będziemy czekać na plony – będziemy prowadzić obserwacje przyrodnicze i wdrażać dzieci do systematycznego podlewania roślinek . �
Po raz kolejny dzieci z grupy „Motylki” brały udział w przedszkolnym konkursie matematyczno- plastycznym pt. „Moja wesoła cyferka” w ramach programu edukacji matematycznej „Gry i zabawy matematyczne”. W tym roku konkurs przebiegał
od 15.02. do 26.02. 2021r. Celem konkursu było utrwalenie poznanych symboli matematycznych oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Wszystkie przedszkolaki do konkursu przystąpiły bardzo chętnie i sumiennie. Na początek wybrały sobie ulubioną cyferkę a następnie materiały potrzebne do wykonania pracy. Każda praca plastyczna spośród 26 okazała się wyjątkowa. Prace dzieci można było podziwiać na wystawionej tablicy. W piątek 05.03.2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Finaliści otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Dzisiaj obchodziliśmy dzień naszych małych Mężczyzn!!� Dziewczynki wręczyły im certyfikaty Super Chłopaków� i zrobiły sobie z nimi zdjęcia. Następnie każdy z nich otrzymał szarfę Króla Przedszkola � oraz wszystkie dzieci dostały laurki z życzeniami dla tatusiów. Po zdjęciach panie z kuchni przygotowały pyszny deser -niespodziankę. Na zakończenie dnia dziewczynki zrobiły dla chłopców pyszne gofry.
W środę 10 marca 2021r. obchodziliśmy Święto Mężczyzn małych i dużych. Nasze małe damy przygotowały i wręczyły kolegom Puchary Małego Mężczyzny z niespodzianką. Następnie częstowały cukierkami oraz zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. W podziękowaniu za pamięć chłopcy zamienili się w super bohaterów deklarując, że zawsze będą czuwać nad koleżankami. Na pamiątkę dzisiejszego Święta chłopcy otrzymali medale a dla swoich bohaterów- tatusiów laurki dla Super Mężczyzny.
W dniu 10.03 w naszym Przedszkolu obchodzilismy Dzien Mężczyzn. Dziewczynki z grupy Biedronki zaśpiewały chłopcom „100 lat” i złożyły życzenia wręczając upominek. Chłopcy otrzymali też od dziewczynek słodkości. Niespodzianką były także medale i dyplomy. Wszystkie Biedroneczki wykonały również krawaty dla swoich tatusiów 😊
Matematyka otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Aby uczcić ten dzień właśnie 12.03.2021r. w grupie Motylki zorganizowany został Dzień Matematyki. Przedszkolaki w tym dniu brały udział w zaproponowanych dla nich zadaniach matematycznych. Poprzez różne zadania rozwijały swoje umiejętności przeliczania, rozpoznawania kolorów, kształtów figur geometrycznych, doskonaliły orientację przestrzenną, układały puzzle z cyframi, szukały cyfr sąsiadujących, odgadywały zakodowane figury geometryczne. Dzieci z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w matematycznych zabawach i na pamiątkę tego dnia otrzymały medal i dyplom. A najważniejsze jest to, że przedszkolaki przekonały się, że matematyka może być ciekawa, kolorowa i wesoła.
Dzisiaj w naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę! Przedszkolaki ubrane w zielone i żółte kolory przywitały piękną i radosną porę roku. Zabaw wiosennych nie było końca. Wykorzystaliśmy ulubioną przez dzieci chustę animacyjną, zrobiliśmy wiosenny plakat a także wiosenne zdjęcia. Pani Dyrektor przychodziła do nas z wiosennymi ptaszkami oraz pszczółkami, prowadząc z dziećmi zabawy. Słoneczka cały dzień nuciły piosenkę pt. „Maszeruje wiosna” a także bawiły się przy wiosennych piosenkach. Na koniec dzieci stanęły do wspólnego zdjęcia z naszą przedszkolną Panią Wiosną i wykonanymi przez dzieci Marzannami.
Światowy Dzień Zespołu Downa.
🦋🐞🌞🌳21.03. to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa ❤ dlatego już dzisiaj wraz z powitaniem Wiosny Słoneczka wzięły udział w Kampanii Edukacyjnej „Zespół Kolorowych Skarpetek” i świętowały ten dzień w kolorowych skarpetkach- koniecznie nie do pary!
Sama ta data to nie jest przypadek gdyż kombinacja cyfr 21 i 3 symbolizuje występowanie w 21 parze dodatkowego trzeciego chromosomu u osób z zespołem Downa. Natomiast założone przez nas kolorowe skarpetki nie do pary są wyrazem tolerancji. 🤗Ukazują, że osoby z zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa. A to, że ubieramy je tego dnia nie do pary symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, a równocześnie to, że ludzie z zespołem Downa są bardzo radosnymi i pełnymi życia ludźmi.
21 marca wypada w niedzielę- załóżmy również i w tym dniu kolorowe skarpetki! Koniecznie nie do pary i pokażcie, że jesteście z nami i z osobami z zespołem Downa.❤❤