Brak komentarzy do
🤗 Przybliżymy Wam teraz kochane przedszkolaki postać Papieża, który w dzieciństwie był takim samym dzieckiem jak Wy tylko, przyszło mu żyć w innych czasach. Obejrzyjcie film z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”- Św. Jan Paweł II https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A
,, Barka “ to ulubiona pieśń Ojca Świętego Jana Pawła II. Posłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać z rodzicami 😊 https://www.youtube.com/watch?v=9r7cksblq8U
Teraz posłuchajcie uważnie opowiadania pt. „Karol -chłopiec, który został papieżem” po wysłuchaniu opowiadania mamy dla Was quiz dotyczący treści opowiadania.
Opowieść ta zaczyna się dawno, dawno temu, kiedy na świecie nie było ani was, ani waszych rodziców ani nawet babci ani dziadka. Ale słuchajcie uważnie, bo to nie jest bajka, tylko prawdziwa historia.
W małym polskim mieście Wadowice, urodził się pewien wyjątkowy chłopiec. Miał na imię Karol, a nazywał się Wojtyła. Jego mama miała na imię Emilia a tata Karol.
Karol był bardzo grzecznym oraz bardzo dobrym chłopcem i miał coś wyjątkowego: miał piękne serce w którym mieszkał Jego najlepszy Przyjaciel Pan Bóg. Karol bardzo często się modlił, czyli rozmawiał ze Swoim Najlepszym Przyjacielem Panem Bogiem, a wtedy jego serce stawało się jeszcze piękniejsze.
Kiedy Karol Wojtyła był już duży to wszyscy myśleli, że zostanie sławnym aktorem albo, że będzie pisał wiersze. Ale pewnego dnia, kiedy Karol się modlił, usłyszał w swoim sercu cichy głos:
-„Karolu, Karolu, pójdź za Mną.”
-Czy to woła mnie Pan Bóg?- zastanawiał się Karol i zaczął się jeszcze bardziej modlić a jego serce stawało się jeszcze piękniejsze. Modląc się Karol odkrył, że to zaprasza go Sam Pan Bóg i postanowił, że zostanie księdzem.
I rzeczywiście, Karol Wojtyła został księdzem a po wielu, wielu latach został wybrany na papieża czyli zastępcę pana Jezusa na Ziemi. Jako papież przyjął imię Jan Paweł II i podróżował po całym świecie, żeby mówić wszystkim ludziom, że Pan Bóg ich bardzo kocha.
A po swojej śmierci został ogłoszony świętym. To znaczy, że jest teraz bardzo blisko swojego Najlepszego Przyjaciela Pana Boga w niebie, który przytula Go do Swego Serca.
Teraz przejdziemy do quizu, potrzebne będą wycięte kółka w kolorze zielonym i czerwonym. Zielony kolor oznacza tak. Czerwony oznacza nie. Jeśli zdanie usłyszane jest prawdziwe dzieci podnoszą zielony krążek. Jeśli jest fałszywe podnoszą do góry czerwony krążek.
1.Bohater opowiadania nazywał się Karol Wojtyła ( tak)
2.Karol Wojtyła pochodził z Francji ( nie)
3.Karol Wojtyła został aktorem ( nie)
4.Karol Wojtyła został wybrany papieżem ( tak)
5.Jako papież Karol Wojtyła przyjął imię Jan Paweł I? (Nie).
6.Jan Paweł II po swojej śmierci został ogłoszony świętym. (Tak).
7.Święty to prawdziwy przyjaciel Pana Boga. (Tak).
8.W sercu Jana Pawła II mieszkał jego najlepszy przyjaciel Pan Bóg. (Tak).
Teraz mamy dla Was zagadkę związaną z literkami i cyferkami „ Jan Paweł II- odczytajcie szyfrogram literowo- cyfrowy na karcie nr 1.
Jan Paweł II bardzo lubił dzieci obejrzyjcie filmik pt.”Święty Jan Paweł II i dzieci” a przekonacie się że nie tylko Papież lubił dzieci ale i same dzieci garnęły się do niego. https://www.youtube.com/watch?v=a71XavdE0wQ Pokolorujcie kolorowankę przedstawiającą Papieża i dzieci.( karta nr 2)
Papież Jan Paweł II przez całe swoje życie naśladował Pana Jezusa. My tez możemy naśladować Pana Jezusa i św. Jana Pawła II czyniąc dobre uczynki. Na czerwonych serduszkach wymyślcie i zapiszcie z rodzicami dobre uczynki (5) Następnie rozłóżcie na dywanie i wylosujcie jedno serduszko dziecko i rodzic jedno serduszko przeczytajcie i starajcie się wykonać ten dobry uczynek. Papież został ogłoszony świętym ale Wy też mali i duzi możecie być świętymi posłuchajcie piosenki https://www.youtube.com/watch?v=Ha8f5amqPxA
Na zakończenie mamy dla was pracę plastyczną: „Flaga papieska”. Podzielcie się z nami zdjęciami Waszych flag papieskich. Pozdrawiamy.