„Zwiedzanie miasta Przemyśl”

W środę 15.05.2019 r. w ramach programu „ W świecie uczuć, przynależności i wartości” przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Medyce zwiedzały miasto Przemyśl z panią przewodnik Stanisławą Hanasko, która w ciekawy sposób dostarczyła dzieciom informacji na temat zwiedzanych miejsc. Dzieci na początku odwiedziły pomnik – popiersie Józefa Piłsudskiego, gdzie pod pomnikiem zaświeciły symboliczne znicze. Następnie przeszliśmy do Rynku, gdzie przedszkolaki wysłuchały bajkę pt.„ Niedźwiadki z Przemyśla”, która nawiązywała do znajdującej się w Rynku Fontanny z Niedźwiadkami a także przywitały się z Dzielnym Wojakiem Szwejkiem. Po przywitaniu się ze Szwejkiem udaliśmy się do Przemyskiej Archikatedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu po którym oprowadzała nas siostra Floriana ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Na koniec zwiedzania udaliśmy się pod Bramę Rycerską, gdzie dzieci tym razem przywitały się z Huzarem i Ułanem. Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych nie zabrakło dobrego humoru. Dzieci bardzo uważnie słuchały o czym opowiadała pani przewodnik, bardzo aktywnie brały udział w zwiedzaniu, a na zakończenie każde dziecko otrzymało mały upominek- balonik, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu. W podziękowaniu za spotkanie pani przewodnik otrzymała od przedszkolaków Dyplom – Podziękowanie i order „Przyjaciela Dzieci Samorządowego Przedszkola w Medyce”. Bardzo dziękujemy pani przewodnik za pokazanie niektórych symbolicznych miejsc w Przemyślu połączone z małą lekcją historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *