Wizyta higienistek w przedszkolu.

      Brak komentarzy do Wizyta higienistek w przedszkolu.

13 grudnia w ramach programu „Zdrowy Przedszkolak” zaproszono do naszego przedszkola higienistkę p. Kamilę Kość oraz p. Agatę Śnieżek. Zajęcia z paniami rozpoczęły się pogadanką na temat ząbków. Panie przypomniały dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Każdy z przedszkolaków mógł pokazać na sztucznych ząbkach jak myje zęby w domu. Panie higienistki opowiedziały o swojej pracy oraz pokazały różne akcesoria wykorzystywane w gabinecie dentystycznym. W czasie zajęć dzieci segregowały obrazki produktów zdrowych i szkodliwych dla naszych zębów. Pooglądały również bajkę pt.” Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. Na koniec p.Kamila i p.Agata wręczyły przedszkolakom dyplomy Obrońców Zębolandii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za świetną lekcję dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *