Wyjście na cmentarz

      Brak komentarzy do Wyjście na cmentarz

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspominanie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu. Dnia 30.10.2018 r. przedszkolaki razem z paniami wybrały się na cmentarz w Medyce. W ciszy obserwowały nagrobki,  podziwiały również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Wspólnie odwiedziliśmy groby nieznanych żołnierzy i powstańców z I wojny światowej oraz grób   ś.p. ks. proboszcza Józefa Suchego. Dzieci z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały zapalone znicze na grobach.  Pokazały również, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu. Dla przedszkolaków była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *