100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. A w tym roku jest to wyjątkowa rocznica bo obchodzimy 100- letnią rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przez cały tydzień dało się zauważyć różne działania mające na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zainaugurowaliśmy wykonaniem kącika patriotycznego w holu przedszkola. Osobom odwiedzającym naszą placówkę zorganizowany kącik przypomina o bardzo ważnym wydarzeniu dla naszego kraju, oraz ukazuje wszystkim, jak ważny jest patriotyzm w naszym przedszkolu.Dzisiaj tj.9 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Od rana królowały kolory biały i czerwony, dzieci oraz panie były ubrane w barwy narodowe. Równo o godz. 11.11 nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „ Rekord dla Niepodległej”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, dzieci wraz z paniami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  W tym szczególnym dniu przedszkolaki otrzymały również „Medal Małego Polaka” oraz flagę Polski, którą wykonywały razem z paniami. Wspólnie spędzając szczególne chwile 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczyliśmy się szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych. W taki oto sposób rozwijaliśmy również poczucie przynależności narodowej przedszkolaków. Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zostanie w pamięci naszych małych Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *