Pieczenie chleba.

      Brak komentarzy do Pieczenie chleba.

18 października w ramach tematu zajęć „Z czego mamy chleb” przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Była to dla nich niezwykła przygoda. Dzieci umyły ręce i z wielką ochotą zabrały się do pracy. Zajęcia kulinarne bardzo dzieciom przypadły do gustu. Wspólnie przygotowały rozczyn na chleb następnie wymieszały niezbędne składniki. Ciasto pozostawione na 10 minut zwiększyło swoją objętość co zaskoczyło dzieci i niektóre śmiały się, że to jakieś czary. Po wyrośnięciu, ciasto zostało przełożone do blaszki i włożone do piekarnika w przedszkolnej kuchni. Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnie odbyła się degustacja chleba, kromki zostały rozczęstowane wśród dzieci i pań. Wszystkim bardzo smakował!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *