Realizacja Programu „Czyste powietrze wokół nas”-gr. Motylki


W dniach od 15.02. do 26.02.2024r. starszaki z grupy Motylki wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Realizacja programu rozpoczęła się od spaceru po okolicy w celu obserwacji różnych źródeł dymu, które następnie dzieci rysowały w małych grupkach. Przedszkolaki ponadto obejrzały filmy edukacyjne „Dlaczego musimy zadbać o czyste powietrze?” oraz „ Jak dbać o czyste powietrze?” Motylki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których, poszerzyły swoją wiedzę w jaki sposób można zadbać o czyste powietrze wokół nas, jaki wpływ na powietrze ma segregacja śmieci zamiast spalanie ich, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków ich palenia. Ponadto wykonały pracę plastyczną- plakat informujący że „ Wybór należy do nas”. Na plakacie przedstawione zostały niebezpieczeństwa zagrażające środowisku ze strony człowieka oraz co służy czystemu powietrzu i tym samym naszej całej kuli ziemskiej. Dzieci poznały dinozaura Dinusia i wysłuchały historii, która przydarzyła się Dinusiowi podczas podróży pociągiem do wujka. Następnie nauczyły się piosenki o Dinusiu i kolorowały kolorowanki Dinusia. W czasie realizacji programu dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane zabawy ruchowe, tematyczne konstruktywnie zainspirowały ich wyobraźnię.

link do galerii