Motylki z wizytą w Klubie Seniora „Platan”


29.02.2024r. grupa Motylki wybrała się z wizytą do Klubu Seniora „ Platan” w Medyce. Seniorzy przygotowali dla przedszkolaków wiele atrakcji min. warsztaty wielkanocne – wykonanie pisanek, kolorowanie wielkanocnych kolorowanek. Po warsztatach na dzieci czekał poczęstunek w trakcie, którego przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „ Przyjaciele Myszki Marudy” czytanej przez babcię Leosia p. Elę. Motylki miały możliwość zwiedzić siedzibę Klubu i poznać plastyczne wytwory Seniorów. Na zakończenie dzieci podziękowały piosenką za sympatyczne spotkanie oraz piękne świąteczne stroiki, które otrzymały wraz z paniami od Seniorów. W podziękowaniu za zaproszenie przedszkolaki z panią Dyrektor przekazały upominek, który mamy nadzieję będzie przypominał Seniorom o integracji międzypokoleniowej. Wiele pięknych emocji towarzyszyło w tym dniu wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia. Radość na twarzach Seniorów i dzieci były najlepszym dowodem na to, że wspólnie spędzony czas był niezapomnianym przeżyciem. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Klubie Seniora „ Platan” była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

link do galerii zdjęć