„Królowa Śniegu”- realizacja Projektu pt. „Bajkowa Wyprawa” w gr. Słoneczka

Dzisiaj w ramach realizacji Projektu „Bajkowa Wyprawa” Słoneczka wysłuchały bajki pt. „Królowa Śniegu”. ❄️Na przygotowanych kartkach, podczas słuchania bajki, dzieci zasłaniały śnieżynkami elementy o których była mowa w bajce. Następnie odbyła się „zimowa” bitwa na śnieżki. Kolejnym zadaniem była „Śnieżna chmura”. Słoneczka za pomocą słomki przenosiły konkretną ilość płatków śniegu (wylosowaną na kostce do gry) na chmurę.
W dalszej części zajęć stworzyliśmy z ryżu śnieg, a w nim przedszkolaki ukryły skarby Królowej Śniegu , które po kolei każdy starał się odnaleźć. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy Śnieżne Kule dodając do wody olej , płyn do mycia naczyń i cekiny, brokat itp a także dzieci pokolorowały Królową Śniegu. ❄️

link do galerii zdjęć