Dzień Bezpiecznego Internetu- gr. Motylki


Dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny samodzielnie, bez towarzyszenia osoby dorosłej korzystać z Internetu, to jednak o bezpieczeństwie w sieci warto z nimi rozmawiać od najmłodszych lat. Dzieci obserwują nas – dorosłych, jak korzystamy z sieci i przejmują nasze nawyki i przyzwyczajenia, stąd możemy mówić o biernym ich uczestniczeniu w cyfrowym świecie. Tym bardziej wiek przedszkolny to ten czas, kiedy w bezpieczny i wyważony sposób możemy z dziećmi rozmawiać o Internecie, o świecie technologii i pozwalać im łagodnie i ze zrozumieniem wchodzić w świat cyfrowy. Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy dzisiaj 6 lutego był odpowiednią okazją aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas zabawy z paskami bibuły zobrazowaliśmy z dziećmi sieć internetową, która łączy komputery na całym świecie. Za pomocą bajek edukacyjnych przedszkolaki ustaliły zachowanie bohaterów oraz zapoznały się z zagrożeniami nadużywania urządzeń ekranowych. Następnie przedszkolaki wykonały wspólnie plakat, który miał na celu zobrazować drzewo podzielone na wpływ zagrożenia z korzystania z urządzeń ekranowych oraz wyważone bezpieczne korzystanie z Internetu.

link do galerii zdjęć