„Kicia Kocia w pociągu” cz.2 – działanie w ramach projektu

W środę i w dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Biedronki” zrealizowały kolejne zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Maluszki obejrzały 3-minutową bajkę edukacyjną „Poznajemy pociagi” dzięki której poznały rodzaje pociągów oraz miały okazję zaobserwować różnice między starymi a nowoczesnymi pociagami. Po obejrzeniu bajki nauczycielka przeprowadziła rozmowę tematyczną w oparciu o usłyszane i obejrzane przez dzieci treści.Biedroneczki miały też okazję ulokować Kicię Kocie lub Nunusia wodpowiednim wagoniku (wg polecenia nauczyciela). Ćwiczono tym sposobem rozróżnianie i rozpoznawanie kolorów oraz określanie kolejności wagoników. Samodzielnie lub z pomocą nauczyciela udało się wszystkim odpowiednio wykonać polecenia. Maluszki ćwiczyły też pamięć i koncentrację. Zapamiętywały w którym wagoniku jechała Kicia Kocia i Nunuś, zamykały oczka i po zabraniu przez nauczyciela danej postaci z wagoniku otwierały oczy i przypominały w którym wagoniku była Kicia Kocia lub Nunuś.

link do galerii zdjęć