Motylki z wizytą u stomatologa

      Brak komentarzy do Motylki z wizytą u stomatologa

Dzisiaj tj. 16.11.2023r. przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się do gabinetu stomatologicznego w Medyce, w którym na co dzień pracuje pani doktor Elżbieta Wojnarowicz. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i otrzymały od pani doktor odznakę dzielnego pacjenta. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i poświęcony czas.

link do galerii zdjęć