„Sensoryczne i TUS-owe zabawy sensorkowe”

W dniu 27 września w gr. Słoneczka rozpoczęliśmy realizację Innowacji Pedagogicznej pt.”Sensoryczne i TUS-owe zabawy sensorkowe”. Dzieci przypomniały sobie co to są zmysły oraz Pana Sensorka. 👁️👂👃✋👅Wysłuchały wiersza pt. „Ważny dzień” – o urodzinach Sensorka, którego odwiedziły różne zmysły z prezentami. Jednym ze zmysłów z prezentem był słuch- Kornelia jako pierwsza odnalazła w sali kapertę z narysowanym uchem a w niej znajdowała się uśmiechnięta minka- czyli radość 😀, którą wcześniej przez piosenkę i taniec wyraziły dzieci. „Gdzie jest radość?” – dzieci starały się pokazać na swoich twarzach różne stany emocjonalne, a następnie na przerwie w muzyce określiły emocje poprzez wybrany kolor bibuły. „Słoneczko radości”- to kolejna zabawa z emocją jaką jest radość. Każde dziecko otrzymało żółte kółko z oczami i dorysowało na nim uśmiech, a przyczepiając klamerki stworzyło promyczki. Ostatnią zabawą był „Sensoryczny tor urodzinowy”- stymulowaliśmy zmysł dotyku. Za pomocą farby umieszczonej pod folią, dzieci w grupach pomalowały tort palcami starając się nie wychodzić za linię.

link do galerii zdjęć