Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

      Brak komentarzy do Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Gr. Słoneczka

Już dzisiaj tj. 18.11.20122r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 20 listopada- bo na ten dzień przypada to święto- jest rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów. Dzieci zapoznały się z wierszem M. Brykczyńskiego –„ Prawa dziecka”. Każdy z przedszkolaków pokolorował sylwetę swojej postaci i przykleił na wspólnym plakacie,a następnie kolorowankę z wybranym prawem. Na zakończenie Słoneczka poogladały krótka bajkę na tablicy multimedialnej o prawach i obowiązkach dzieci.

link do galerii

Gr. Motylki
20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W grupie Motylki to święto obchodzone było dzisiaj tj. 18.11.2022r. Przedszkolaki poznały swoje prawa jak również dowiedziały się , że oprócz praw mają też obowiązki z których powinny się wywiązywać. Motylki wspólnie wykonały plakat dotyczący praw dziecka oraz wysłuchały piosenkę o prawach dzieci. Z dzisiejszego dnia przedszkolaki na pewno zapamiętają, że dziecka prawa to jest poważna sprawa.

link do galerii

Gr. Biedronki

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Biedronki” świętowały „Dzień Praw Dziecka”. Biedroneczki wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, który następnie omówiły z nauczycielem. Dzieci świetnie poradziły sobie także z interpretacją praw przedstawionych na przygotowanych obrazkach. Następnie spośród wielu kolorowanek przedstawiających różne prawa wybrały obrazek do pokolorowania, po czym odbiły na obrazku swoją rączkę na znak, że przedstawia on ich prawo.

link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *