„Dzieciaki na straży”- Program edukacyjny gr. Motylki

W ubiegłym tygodniu grupa Motylki realizowała program edukacyjny „ Dzieciaki na Straży”, którego głównym celem jest edukacja dzieci w zakresie ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat istotnego znaczenia bezpieczeństwa zarówno dla nich jak i ich bliskich. Ponadto dzieci utrwaliły posiadaną już przez nich wiedzę na temat unikania zagrożeń i udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zostały podzielone na 3 bloki tematyczne:

1. Bezpieczeństwo,

2. Alarmowanie,

3. Pierwsza pomoc.

Oprócz przekazanej wiedzy przedszkolaki mogły utrwalić sobie wiadomości kolorując i rozwiązując zadania w otrzymanych książeczkach „Dzieciaki w akcji”.

link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *