„Uważność nasza siła wielka moc”

      Brak komentarzy do „Uważność nasza siła wielka moc”

W grupie „Biedronki” p. Kamila Adamska realizuje w obecnym roku przedszkolnym Ogólnopolską Innowację „UWAŻNOŚĆ nasza siła wielka moc”. Celem głównym Innowacji jest troska o zdrowie psycho-fizyczne dzieci oraz pomoc w umiejętności uspokajania się, wyciszania oraz opanowania sztuki samoregulacji i koncentracji. Praca z dziećmi w ramach tej Innowacji opiera się na:• ODDECHU MOCY- technikach oddechowych, które uczą dzieci, jak być w chwili obecnej• RELAKSAJKACH- bajkach i opowieściach pomagających się zrelaksować i wyciszyć,• ŚWIECIE ZMYSŁÓW- ćwiczeniach uruchamiających zmysły i sensorykę• KRAINIE KREATYWNOŚCI- zadaniach artystyczno- wyciszających• UWAŻNYM CIELE I UMYŚLE- ćwiczeniach dla ciała i umysłu w formie gier i zabawW dniu dzisiejszym „Biedroneczki” dały się przenieść w KRAINĘ KREATYWNOŚCI I ŚWIAT ZMYSŁÓW. Dzieci w ciszy i skupieniu malowały palcami/ całymi dłońmi farbami obrazy na folii stretchu. Ich dzieła były tworzone przy równoczesnym słuchaniu muzyki. Przedszkolaki zatopiły się w swoich myślach i emocjach wyrażając je w swoich dziełach, o których po skończonej pracy z entuzjazmem opowiadały. Wszystkim „Biedroneczkom” bardzo podobały się przeprowadzone zajęcia💝

link do zdj na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *