Ciąg dalszy wydarzeń przedszkolnych z marca.

Dzień cukiernika- gr. Słoneczka.

Dzień cukierników- gr. Biedronki

Witaj Wiosno- gr. Słoneczka.

zisiaj w naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę! Przedszkolaki ubrane w zielone i żółte kolory przywitały piękną i radosną porę roku. Zabaw wiosennych nie było końca. Wykorzystaliśmy ulubioną przez dzieci chustę animacyjną, zrobiliśmy wiosenny plakat a także wiosenne zdjęcia. Pani Dyrektor przychodziła do nas z wiosennymi ptaszkami oraz pszczółkami, prowadząc z dziećmi zabawy. Słoneczka cały dzień nuciły piosenkę pt. „Maszeruje wiosna” a także bawiły się przy wiosennych piosenkach. Na koniec dzieci stanęły do wspólnego zdjęcia z naszą przedszkolną Panią Wiosną i wykonanymi przez dzieci Marzannami.

Powitanie Wiosny- gr. Motylkil.

W piątek 19.03.2021r. grupa Motylki piosenkami, zabawami oraz wspólnym tańcem przywitała najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany element symbolizujący wiosnę- dziewczynki opaskę a chłopcy muszkę. Dzieci pokolorowały sukienkę Pani Wiosny oraz ozdobiły ją pokolorowanymi kwiatkami. Następnie odbyła się sesja fotograficzna w wiosennej ramce. Na zakończenie tego zielono-wiosennego dnia przedszkolaki delektowały się galaretkowym deserem, który własnoręcznie dla siebie przygotowały. Na pamiątkę każdy otrzymał medal oraz „ Miotełkę Pani Wiosny” na znak rozpoczęcia wiosennych porządków. Z powiewem wiosny, kolorowo i na słodko wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.

Dzień Wiosny- gr. Biedronki.

W dniu 19.03. w naszym Przedszkolu witaliśmy wiosnę. Biedroneczki ubrane na zielono i kwiatowo aktywnie brały udział w przygotowanych zabawach. Maluszki już dzień wcześniej wykonały prace plastyczne przedstawiające Panią Wiosnę w pięknej kwiatowej sukni. Dzieci ciesząc się nadchodzącą wiosną uroczyście odśpiewały poznaną przez nie piosenkę „Maszeruje Wiosna”, naśladowały motylki na wiosennej łące, ułożyły obrazek złożony z kilku części przedstawiający Panią Wiosnę na rowerze, rozpoznawały oznaki wiosenne przedstawione na przygotowanych obrazkach, a także opisywały wygląd Pani Wiosny przedstawionej na plakacie. Dzieciom zostały wykonane również „zdjęcia wiosenne” w specjalnej kwiatowej ramce, a także zdjęcia na specjalnie przygotowanym „wiosennym tle”. Dopełnieniem tego dnia było grupowe zdjęcie z naszą przedszkolną Panią Wiosną 😊

Dzień Wody- gr. Słoneczka.

Dzisiaj tj.23 marca w ramach programu „Przyjaciele przyrody” Słoneczka świętowały Dzień Wody. Miał on na celu przede wszystkim uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Słoneczka poogladały edukacyjne krótkie bajki o wodzie, jej właściwościach oraz o tym, skąd się bierze. Wykonały swoją kropelkę wody. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Najwięcej frajdy sprawily przedszkolakom doświadczenia z wodą. Barwienie wody, sprawdzenie co rozpuści się w wodzie itp. Na samym końcu wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, która bardzo spodobała się dzieciom. Wszystkie Słoneczka już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

Warsztaty Wielkanocne- gr. Słoneczka.

Powoli zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, które przygotowała i poprowadziła Pani Agnieszka. Dzieci dostały piękne koszyczki do których same wkładały wielkanocne elementy, tworząc piękną dekorację świąteczną. Z takimi koszyczkami dzieci wróciły do swoich domów.

Warsztaty Wielkanoce- gr. Biedronki.

Dzień Wody- gr. Biedronki.

W dniu 23.03 nasze Przedszkolaki świętowały Dzień Wody. Dzieci poznały różnych mieszkańców wód a także dowiedziały się jak ogromne znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin ma woda. Biedroneczki wspólnie z Panią wykonały ciekawe doświadczenia: „deszczową chmurkę”, barwienie wody barwnikami spożywczymi oraz mieszanie różnych kolorów wody 😊 Maluszki bawily się też w zabawę „Zdążyć przed deszczem”. Wszystkie Przedszkolaki zadeklarowały że będą szanować i oszczędzać wodę w związku z czym otrzymały opaski Przyjaciela Wody 😊

Robienie palm- gr. Biedronki.

W dniu 23.03 dzieci z grupy Biedronki z pomocą pań wykonały piękne palmy 🙂

Sianie wielkanocnego owsa.

Palmy Wielkanocne- gr. Słoneczka.

W czwartek,25 marca,  jak co roku przed świętami Wielkanocnymi, panie wraz z dziećmi robiły palmy. W ich wykonaniu pomogły nam mamy naszych przedszkolaków. Bardzo serdecznie im dziękujemy za okazaną pomoc. 🙂 Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy przynieśli bazie, bukszpan i inne ozdoby do palm. Dzięki Wam Rodzice nasze palmy wyszły takie piękne i kolorowe 🙂

Urodziny Mikołaja D.- gr. Słoneczka.

Wielkanocne warsztaty – gr. Motylki. 

W czwartek dla grupy Motylki pani Agnieszka – mama Zuzi, przygotowała warsztaty – wielkanocne koszyczki. Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie koszyczków przygotowanymi wielkanocnymi ozdobami. W koszyczku znalazły się pisanka, zajączek, kurczaczek, gąska oraz baranki wykonane przez dzieci. Cały koszyczek ozdabiały kwiatki i bukszpan. Koszyczki wielkanocne będą przepiękną ozdobą świąteczną w domach przedszkolaków. Bardzo dziękujemy jeszcze raz pani Agnieszce za przygotowanie warsztatów i tak pięknych ozdób wielkanocnych

Wielkanocne Palmy- gr. Motylki.

W tym tygodniu w przedszkolu panowała już atmosfera przedświąteczna. We wtorek wszystkie grupy posiały owies, który będzie ozdabiał świąteczne stoły w domach przedszkolaków. W środę w grupie Motylki było „palmowo”, panie wraz z mamusiami przedszkolaków i z pomocą dzieci zrobiły przepiękne palmy. Każda kolejna palma była wyjątkowa bo dzieci miały za zadanie wybrać sobie kolorowe kwiatki i płatki z krepiny. Praca tak szybko wszystkim szła, że nie wiadomo kiedy a na stole pojawiły się wazony wypełnione kolorowymi palmami. Całe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy bardzo mamusiom: Filipa, Gabrysia i Piotrusia za poświęcony czas oraz za przyniesione materiały potrzebne do wykonania palm.

Urodziny Oliwiera H.- gr. Biedronki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *