Komunikat!

      Brak komentarzy do Komunikat!

Komunikat!!!!

Szanowni rodzice w związku z rozpoczęciem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami:

1.W roku szkolnym 2020/2021 w Samorządowym Przedszkolu w Medyce będą 3 grupy:

– „BIEDRONKI „– naucz. Kamila Adamska

-„ SŁONECZKA” – naucz. Magdalena Fedków, Kamila Olbrycht

-„ MOTYLKI” – naucz. Krystyna Matejko, Dorota Świerk

-J. angielski -naucz. Joanna Siciarz

-Religia – ks. Jakub Kaszowski

2.Przedszkole czynne od godziny 6.30 do 16.00. Rodzice przyprowadzają dzieci zgodnie z godzinami podanymi w kartach zapisu czyli do godz. 8.20 Śniadanie godz. 9.30, obiad 12-12.30.

W bż. Roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie współfinansowanym z środków Unii Europejskiej w związku z tym w roku szkolnym 2020/2021 będą prowadzone zajęcia dodatkowe:

– terapeutyczno-logopedyczne,
– terapia pedagogiczna,
– zajęcia teatralno – artystyczne.

Zapisy na te zajęcia do 15.09. 2020. Szczegóły dostaną państwo na karteczkach 1 września.

Od godziny 8 do 13 jest realizowana podstawa programowa, godziny te są bezpłatne, pozostałe godziny płatne 1zł za każdą godzinę.

3.Stawka żywieniowa 8 zł: śniadanie, przekąska warzywno- owocowa, obiad: 2 dania i podwieczorek. Płatności dokonywane są do 10 dnia każdego miesiąca u intendentki p. Eweliny Skowron.

4.Każdą nieobecność dziecka w przedszkolu rodzic zgłasza do godziny 8.30. Numery telefonu do wychowawców otrzymają państwo 01.09 przy przyprowadzeniu dziecka.

5.Okres adaptacyjny dzieci zwłaszcza dzieci nowo przyjętych jest indywidualny dla każdego dziecka dlatego przez pierwsze dwa tygodnie prosimy o odbieranie dzieci wcześniej tj. do 13.30, aby czas rozłąki z rodziną nie był zbyt długi a dziecko szybciej odnalazło się w przedszkolu. Wskazówki dotyczące pierwszych dni „dziecka i rodzica „w przedszkolu znajdują się na stronie internetowej- prosimy zapoznać się być może pomogą państwu w przygotowaniu się na rozstanie.

6.Każda grupa ma swoja szatnię.
Grupa Słoneczek wchodzi wejściem od placu zabaw.
Grupa Motylków i Biedronek wchodzą głównym wejściem. Szatnia Biedronek znajduje się po prawej stronie, szatnia Motylków po lewej stronie. Półeczki będą podpisane. Prosimy o zachowanie odstępu oraz zakrywanie ust i nosa a także dezynfekcję rąk przed wejściem do przedszkola. W szatni może znajdować się w jednym czasie 2 dzieci i 2 rodziców, pozostałe osoby czekają w odstępach przy wejściu.

7.Prosimy zaopatrzyć dziecko w:
– buty na zmianę najlepiej na rzepy
– ubranka na zmianę( koszulka, spodnie lub getry, skarpetki, bielizna osobista).
Wszystko w woreczku podpisane. Przybory toaletowe do mycia zębów przynosimy od października.

8.Prosimy zaopatrzyć dziecko w środki czystości do 20. 09. 2020r.  tj:
– 2 rolki ręcznika papierowego,
– 3 wagoniki chusteczek higienicznych,
– 8 rolek papieru toaletowego.

9.Przybory szkolne jak w poprzednich latach zostaną zakupione przez przedszkole ze składki rodziców na przybory (kredki, farby, plastelina, nożyczki, klej, papier ksero, papier kolorowy, bibuła, ołówki i inne potrzebne przybory plastyczne).

10.Składka na potrzeby Rady Rodziców zostanie ustalona przez rodziców na najbliższym zebraniu.

11.Rada Rodziców zostanie wyłoniona w najbliższym możliwym zebraniu z rodzicami, ale już dziś zachęcamy rodziców do zgłaszania się do trójek grupowych i Rady Rodziców przedszkola. Trzy osoby do trójek w każdej grupie, do Rady Rodziców po dwie osoby z grupy.

12.Programy: W przedszkolu obowiązuje Program Wychowania Przedszkolnego „ Nasze przedszkole” Wiesławy Żaby – Żabińskiej. Program jest dopuszczony przez MEN i uwzględnia możliwości i potrzeby dziecka.

13.Książeczki do pracy będą miały dzieci 4,5 i 6 letnie.

14 Ze względów sanitarnych nie wolno przynosić żadnych zabawek do przedszkola.

15. BEZ WZGLĘDNIE NIE PRZYPROWADZAMY DZIECI CHORYCH NAWET Z KATAREM!!!!
Jeśli rodzic lub ktoś z rodziny dziecka przebywa na kwarantannie lub miał kontakt z osobą zarażoną lub podejrzewa u siebie zarażenie zobowiązany jest poinformować placówkę o tym fakcie i nie przyprowadzać dziecka do przedszkola. W razie wystąpienia objawów chorobowych u dziecka rodzic zostanie poinformowany i zobligowany do natychmiastowego odbioru dziecka z przedszkola.

16.Proszę zgłaszać wszystkie choroby zakaźne lub pasożytnicze. Informacja ta jest objęta tajemnicą służbową i jest potrzebna aby odpowiednio zareagować.

17.Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. W najbliższym czasie pojawią się wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz regulaminy naszej placówki dotyczące COVID-19. W placówce będą obowiązywały wytyczne GIS I MEN. W przypadku stwierdzenia zakażenia decyzją Sanepidu i organu prowadzącego przedszkole może zostać zamknięte częściowo lub całkowicie. Wówczas będzie obowiązywała praca zdalna. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higieny oraz stosowania się do wytycznych zwłaszcza zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu, dezynfekcja. Drodzy rodzice zapewniamy że z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby Państwa dziecko było bezpieczne i szybko zaadaptowało się w naszym przedszkolu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *