艢wi臋ta Majowe 馃嚨馃嚤

馃尀馃Kochane Przedszkolaki przed nami 艢wi臋ta Majowe, obejrzyjcie te filmiki a dowiecie si臋 jakie 艣wi臋ta obchodzimy w maju i poznacie ich kr贸tk膮 histori臋. https://www.youtube.com/watch?v=HHWZuAMV1aQ

馃嚨馃嚤鉂

1 maja 鈥 Mi臋dzynarodowe 艢wi臋to Pracy (od 1890 roku). W Polsce zosta艂o og艂oszone w 1899 roku.

2 maja 鈥 Dzie艅 Flagi Rzeczypospolitej(od 2004 roku).
Obowi膮zuj膮ca flaga Rzeczypospolitej Polskiej jest prostok膮tem o proporcjach 5:8 podzielonym na dwa poziome pasy: bia艂y (u g贸ry) i czerwony. Dopuszcza si臋 tak偶e wieszanie flagi w formie pionowej wst臋gi: w贸wczas barwa bia艂a powinna znajdowa膰 si臋 po lewej stronie (widok z przodu). Karta nr 1.

3 Maja 鈥 艢wi臋to Konstytucji. 艢wi臋to to zosta艂o wprowadzone na pami膮tk臋 uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzie艅 ten zosta艂 uznany 艣wi臋tem 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku 艣wi臋towanie tego dnia by艂o zakazane przez w艂adze a偶 do roku 1990. Karta nr 2

9

Dodaj komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *