Brak komentarzy do
Witajcie Motylki z Rodzicami !
Kochani czy potraficie powiedzieć, które zwierzątko: kurczaczek, zajączek, czy baranek jest najważniejsze podczas Świąt Wielkanocnych. Jeżeli nie to posłuchajcie tej oto bajeczki a dowiecie się wszystkiego o tych trzech zwierzątkach.
„Wielkanocne zwierzątka”
Zebrały się w kurniku kurczaki na naradę, by omówić świąteczne obchody. Chciały przygotować paradę i inne uroczystości. Największy kurczak z całego stada zachęcał resztę do działania.
– Wielkanocne Kurczaki, chodźcie wszyscy. Czas zaplanować świąteczne występy!
Kurczaki tłumnie obradowały. Robiły próby. Uzgadniały scenariusze. Widać było, że wszystko to na serio traktowały. Nic dziwnego, takie święta są tylko raz w roku.
W tym czasie w lesie również było wielki poruszenie. Na polanie odbywało się jakieś zebranie. To zające się zbiegały. One także swoje świąteczne zamiary miały. Głos zabrał zając najstarszy, co miał w organizowaniu świąt wielkie doświadczenie.
– Wielkanocne Zające, jak co roku ważna misja nas czeka. Musimy poroznosić dzieciom prezenty!
Zajączki robiły listy. Sprawdzały adresy. Zwracały też uwagę, co komu się należy. Jakie kto miał zasługi, czy był grzeczny, czy pomagał innym.
Poruszenie było także w gospodarczym chlewiku. Tam odbywało się spotkanie, które prowadził wielkanocny baranek. Właśnie przemawiał do swoich braci. Instruował, jak mają się zachować.
– Wielkanocne Baranki, nadchodzi uroczysty czas. Już wkrótce pokażemy się, by wszyscy wiedzieli, że już trzeba świętować.
Baranki plan wyciągnęły. Poczyniły uzgodnienia, który gdzie będzie stać. Następnie zabrały się do czesania swojej wełny. Wszyscy chcieli dobrze wyglądać, tak, by było co oglądać.
Przygotowania trwały. W obozie kurczaków, zajęcy i baranków każdy był zajęty. Pracował, ćwiczył, do świąt się gotował. Nadszedł wreszcie pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Wczesnym rankiem zwierzątka na miejskim placu się spotkały. Gdy siebie ujrzały, wcale się nie ucieszyły, bo między sobą rywalizowały, kto zasługuje na miano wielkanocnego zwierzątka.
– To my jesteśmy wielkanocne zwierzaki. Na naszą cześć w święta dzieci jaja kolorami malują – stwierdziły kurczaki.
– To my jesteśmy wielkanocne zwierzaki. Wszystkie dzieci nas kochają, czekają na nasze prezenty z wielkim przejęciem – upierały się zajączki.
– To my jesteśmy wielkanocne zwierzaki. Widać to wyraźnie, jesteśmy takie białe, każdy to zauważy – dopominały się swoich racji baranki.
Mało brakowało, by w świąteczny poranek, na miejskim placu, nie doszło do wielkiej draki. Już prawie pokłóciły się zwierzątka. Miały nawet zamiar odwołać tegoroczne święta, gdy podszedł do nich mały aniołek. Spojrzały na niego ze zdziwieniem.
– Cóż Ty aniołku tu robisz? Czy aby nie pomyliły ci się święta? – spytały.
– Przybywam do was prosto z nieba, by was pogodzić- powiedział aniołek . Wielkanoc to radosne święta. Tego dnia trzeba się radować. Idźcie zatem i radujcie innych. Niech kurczaki pokaz zrobią, zajączki rozniosą prezenty, a baranki niech wszystkich informują, że już święta, że przyszedł czas radosny!
W tej bajce zwierzątka o mały włos nie pokłóciły się, uratował je aniołek z nieba . Nasze zwierzątka też potrzebują pomocy aby wziąć udział w Świętach. Czy pomożecie im? Na pewno tak. Każdy z nich zabłądził i nie może trafić do pisanek- karta nr 1, 2, 3. Narysujcie im drogę aby zwierzątka mogły z pisankami i życzeniami trafić do Waszych domów by razem z Wami świętować i radować się – przesyłamy świąteczne kolorowanki .
Teraz połączcie ze sobą takie same pisanki – karta nr 4, na karcie nr 5 policzcie pisanki i zaznaczcie odpowiednią cyfrę.
Zwierzątka znalazły pisanki, które zostały przez Was policzone i połączone w pary. Teraz chciałyby się Wam odwdzięczyć i złożyć życzenia świąteczne wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzinom, my dołączamy się do tych życzeń:
Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Pełnych wiary, nadziei i miłości
Niech te Święta przyniosą wszystkim
Same radosne i szczęśliwe dni
A w naszych domach zagości rodzinna atmosfera.