Na zakończenie tygodnia quiz :)

Brak komentarzy do Na zakończenie tygodnia quiz :)
W ten piękny kwietniowy dzień witamy Motylki i ich rodziców. 🙂 Dzisiaj czeka na Was Quiz o wiośnie, trochę zadań i jak zawsze dobry humor i uśmiech na twarzy.😀
Jesteście gotowi! To zaczynamy od gimnastyki buzi i języka karta A.

Jak już poćwiczyliśmy nasz języczek i buzię to możemy przystąpić do Quizu, dzięki któremu sprawdzimy ile wiecie o wiośnie. Niezbędni do tego są Wasi rodzice których prosimy o odczytanie Wam pytań a Was przedszkolaki prosimy o zastanowienie się przed udzieleniem prawidłowej odpowiedzi spośród trzech. Oto pierwsze pytanie:
1.Jak nazywa się pora roku, która teraz króluje:

– zima,
– lato,
-wiosna,

2. Wiosna rozpoczyna się w:

– lutym,
– marcu,
– kwietniu,

3. Przysłowie „W marcu jak w garncu” określa wiosenną:

– pogodę,
– potrawę,
– dyscyplinę sportową,

4.Fioletowy, wiosenny kwiat to:

– krokus,
– żonkil,
– przebiśnieg,

5.Oznakami wiosny są:
– śnieżyce,
– opadające liście,
– pąki na drzewach,

6. Kto budzi się na wiosnę:

– niedźwiedź,
– sarna,
– pies,

7. Rosną na wierzbie i mają srebrne futerko:

– tulipany,
– bazie,
– hiacynty,

8. Jaki ptak przylatuje na wiosnę z ciepłych krajów:

– wróbel,
– gołąb,
– bocian,

9. Jaki wiosenny ptak lepi swoje gniazdo z błota pod dachem:

– bocian,
– jaskółka,
– kukułka,

10. On pierwszy do nas z ciepłych krajów wraca i nad polami piosenki śpiewa:

– skowronek,
– kruk,
– gil,

Na pewno super sobie poradziliście z tymi trudnymi pytaniami. Brawo! Jesteście mistrzami jeżeli chodzi o wiosnę. Zobaczymy czy w zadaniach też będziecie mistrzami.🤗

To zadanie związane jest z bocianem. Wiemy jak jest zbudowany bocian ale czy poznamy jego cień? karta nr 1.

Na karcie nr 2 należy narysować w gniazdach tyle jaj ile wskazuje cyfra w kwadracie.

🐸Teraz określimy miejsce położenia zwierzątek względem pnia karta nr 3. Należy powiedzieć pełnym zdaniem gdzie znajduje się żabka, zajączek, wiewiórka używając przyimków na, przed, za. W domu to ćwiczenie można wykonać przy pomocy krzesełka, usiąść na nim, przed nim , za nim, z lewej strony , z prawej strony, pod nim i powiedzieć rodzicom oczywiście pełnym zdaniem gdzie znajdujemy się względem krzesełka.

Karta nr 4 należy dorysować tyle kropek aby razem z kropkami już narysowanymi ich liczba zgadzała się z cyfrą narysowaną na środku biedronki.🐞

Karta nr 5- utrwalamy sobie kierunki.

Po wykonaniu wszystkich zadań zasłużyliście na odpoczynek. Życzymy Wam i Waszym rodzicom miłego odpoczynku. 🤗