Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

      Brak komentarzy do Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

30 września w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny przedszkolak” gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu.Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w przedszkolu oraz w domu. Strażnicy opowiedzieli także na czym polega ich praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówili elementy swojego munduru. Dzięki temu spotkaniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru alarmowego, jakim jest numer do Straży Miejskiej (986) a także utrwaliły i usystematyzowały swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą czyli obcą. Przedszkolaki miały też okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Dzieci poznały pozycję „żółwia” i pozycję „ drzewa”, które to minimalizują ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały edukacyjne naklejki . Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *