Wizyta w gabinecie stomatologicznym

      Brak komentarzy do Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W ramach działań profilaktycznych 16. 04. 2019r. przedszkolaki z grupy „Motylki” odwiedziły gabinet stomatologiczny w Medyce. Pani doktor Elżbieta Wojnarowicz powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Dzieci z uwagą wysłuchały bajkę pt : „ ABC Ząbków” na podstawie której pani doktor porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź. Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który okazał się wcale nie taki straszny, ochotnicy nawet pozwolili skontrolować swoje ząbki. Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków nawet jak nie bolą. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane kolorowymi naklejkami i kartami do zaznaczania różnic. Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły pani doktor dyplom i mały stroik wielkanocny oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Pani doktor za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *