Interaktywne widowisko telewizyjne pt. „Szewczyk Dratewka”.

21.03.2018r. Grupa „Motylki” wybrała się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na interaktywne widowisko teatralne pt.”Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w niecodziennym spektaklu przygotowanym przez aktorów Teatru Show z Wrocławia. Było to interaktywne, filmowe, kreatywne widowisko, w którym aktywny udział brały dzieci wcielając się w role różnych bohaterów odgrywając krótkie scenki np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści. Nasze przedszkolaki Madzia M., Szymon Cz. oraz Kuba Sz. mieli okazję zostać aktorami i zagrać na scenie. W trakcie przedstawienia zaprezentowane zostały kulisy produkcji filmowej. Dzieci zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy. Dowiedziały się jak wyglądają współczesne techniki filmowe, podstawy pracy ekipy telewizyjnej, na czym polegają magiczne sztuczki np. zmiana głosu lub niewidoczne części ciała. Te niecodzienne warsztaty teatralne bardzo się wszystkim podobały, teraz z niecierpliwością czekamy na film, który niebawem prześlą do nas twórcy widowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *