Wizyta przedszkolaków w piekarni.

      Brak komentarzy do Wizyta przedszkolaków w piekarni.

W czwartek 15. 03. 2018r. przedszkolaki z grupy „Słoneczka” odwiedziły Piekarnię SG„ Samopomoc Chłopska” w Medyce, a w piątek 16. 03. 2018 r. to samo uczyniła grupa Motylki. Naszym przewodnikiem był p. Mateusz Serwański, który po przywitaniu oprowadził nas po piekarni oraz w ciekawy i praktyczny sposób zapoznał z procesem wypieku pieczywa. W pierwszej kolejności przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci nie zdawały sobie wcześniej sprawy z tego, jak trudna jest praca piekarza. Maluchy podczas wycieczki przekonały się, że piekarz pracuje w gorącym pomieszczeniu i przez cały czas musi być skupiony. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci zobaczyły też jak piekarz wkłada do pieca „cebulaki” a po 10 minutach wyjmuje już upieczone. Odwiedziny w piekarni dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezapomnianych chwil i wzbogaciły o nowe doświadczenia. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Stanisława Grodeckiego słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi „ drożdżówkami,” które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *