Z wizytą na poczcie.

      Brak komentarzy do Z wizytą na poczcie.

20 lutego grupa „Słoneczka” wybrała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty,mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Teraz wiedzą, jaką drogę musi przebyć list od nadawcy do adresata, jak prawidłowo zaadresować kopertę, gdzie nakleić znaczek. Dowiedziały sie również o tym, że na poczcie można przesłać pieniądze, zapłacić rachunki oraz nadać paczkę (Iga wypróbowała wagę na której są ważone paczki 🙂 ). Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *