Wizyta Strażników Ochrony Kolei z Przemyśla.

09 lutego 2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w ramach programu ”Zdrowy przedszkolak”- czyli bezpieczny przedszkolak, którego  celem jest kształtowanie świadomości na temat bezpieczeństwa a w tym przypadku bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Funkcjonariusze  SOK pokazali przedszkolakom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Wielka atrakcją był pies- owczarek niemiecki również „pracownik” SOK bardzo przyjazny i wyszkolony do pracy na kolei. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na temat zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów kolejowych oraz w pociągu. Funkcjonariusze zadawali pytania po każdym filmiku a dzieci otrzymywały książeczki za prawidłową odpowiedz. Takie spotkanie w sposób znaczący rozwija już u najmłodszych dzieci postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo. Dzisiejszy dzień był bardzo udany, już mamy chęć pojechać pociągiem z Medyki do Przemyśla, aby zweryfikować wiedzę z praktyką. Dziękujemy pracownikom i Komendantowi SOK w Przemyślu za bardzo  profesjonalne  przekazanie wiedzy przedszkolakom.