Spektakl teatralny pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie”

W dniu dzisiejszym tj.13.05.2024 starsze przedszkolaki wybrały się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl Teatru Nowoczesnego „Polskie Miasta w baśni i legendzie”. Główni bohaterowie Kazimierz i Bolesław przenieśli nas do różnych miast Polski. Poznańskie koziołki uciekły kuchcikowi Pietrkowi na zegar ratuszowy i rozbawiły widzów swoim brykaniem. W Krakowie ostrzegliśmy mieszkańców dźwiękami hejnału i podskakiwaliśmy w rytm muzyki z Lajkonikiem. Warszawska syrenka zachwyciła kolorami stroju oraz poznaliśmy historię Bazyliszka. Nie zabrakło też wiadomości o przysmakach regionalnych – toruńskich piernikach i krakowskich obwarzankach. W Toruniu poznały legendę o toruńskich piernikach i historię Piekarczyka Bogumiła zakochanego w córce mistrza Bartłomieja – prześlicznej Rózi. Na koniec czarodziejskiej przygody w Kruszwicy, poznaliśmy okrutnego króla Popiela, którego zjadły myszy. Dzięki widowiskowej podróży w czasie przedszkolaki miały okazję w skrócie poznać historię polskich miast oraz wartość życzliwości i wzajemnej pomocy. Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to podróż, która jednocześnie uczy i bawi. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

Link do galerii zdjęć