Kolejne działania z Projektu „Kolorowe Uczucia Gucia” – gr. „Biedronki”

W tym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki” realizowały kolejne zadania w ramach Międzynarodowego Projektu „Kolorowe Uczucia Gucia”. Średniaki wysłuchały początkowo bajki „Gucio się cieszy” i wypowiedziały się na temat tego jak Guciowi udało się podzielić swoim dobrym nastrojem z najbliższymi. Bajka była też wstępem do rozmowy np. towarzyszącego nam danego dnia nastroju. Dzieci określiły swój humor. Zdecydowana większość była w znakomitym bądź bardzo dobrym humorze. Dwie osoby, które nie czuły się najlepiej tego dnia wypowiedziały się na temat swojego smutku. Inne dzieci wspólnie z nauczycielem poszukiwały sposobów na poprawienie nastroju koleżankom. Dzięki wspaniałym pomysłom „Biedroneczek” udało się pocieszyć koleżanki i wprawić je w dobry nastrój. Średniaki nie po raz pierwszy pokazały, że są empatyczne i troszczą się o siebie wzajemnie.

„Biedroneczki” wykonały też ćwiczenia oddechowe zaproponowane w książeczce „Gucio się cieszy”, a także wykonały prace plastyczną – Gucia rozrzucającego wokół kolorowe „gwiazdki szcześcia”. Średniaki otrzymały też naklejki „gwiazdeczki szczęścia” dla siebie 😊⭐️🌟

Link do galerii: https://www.facebook.com/media/set?vanity=100030320894082&set=a.1333297937690890