Dzień Praw Dziecka – grupa Motylki.

      Brak komentarzy do Dzień Praw Dziecka – grupa Motylki.

Dzisiaj 20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawiać. Na początku Motylki wysłuchały bajki pt. „Karolek oraz Prawa i Obowiązki dziecka” oraz dwóch wierszy pt. „ O prawach dziecka” i „Moje obowiązki” z którego dowiedziały się, że dzieci oprócz swoich praw mają też swoje obowiązki. Następnie przedszkolaki wspólnie wykonały plakat z okazji Dnia Praw Dziecka. Dzisiejszy dzień to okazja , aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sama prawa – prawa człowieka.

link do galerii zdjęć