„Andrzejki”

      Brak komentarzy do „Andrzejki”

Gr. Słoneczka

Jak co roku 29.11 obchodzimy w przedszkolu Andrzejki. W grupie Słoneczka dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z Andrzejkami. Wróżyły sobie jaki prezent dostaną od Mikołaja a także jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Dzieci tańczyły z balonami a także miały wiele radości w tańcu z chustą. Na koniec wykonały swój klucz do lania wosku.

link do galerii

Gr. Motylki

30.11.2022r. chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej, która w naszym przedszkolu jest już tradycją. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania przedmiotów dzięki którym dzieci poznały swoje przyszłe zawody, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Pod opieką pań- czarodziejek przedszkolaki mogły przelewać wosk przez dziurkę od klucza a następnie odczytywały z jego kształtu co jest im pisane. Przez cały dzień nie zabrakło również zabaw i tańców w rytm ulubionych piosenek. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *