Wydarzenia z września w naszym przedszkolu. cd

Przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego.- gr.Motylki.

Poznawanie przez dzieci zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat wpływa na ich zachowanie na drodze i warunkuje bezpieczeństwo. W trzecim tygodniu września grupa Motylki omawiała zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po ulicy i chodniku. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe pionowe i poziome tj. przejście dla pieszych, uwaga dzieci, pasy- zebra. 14.09.2020 r. przedszkolaki udały się na najbliższe skrzyżowanie. Dzieci obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych.

 

po zdjęcia zapraszamy na stronę FACEBOOK

Utrwalenie „ Kodeksu Przedszkolaka”.
Każde dziecko chce się czuć bezpiecznie oraz z przyjemnością chodzić do przedszkola, do koleżanek i kolegów. W związku z tym, aby temu sprostać 18.09.2020r. przedszkolaki utrwalały wcześniej poznany „Kodeks przedszkolaka”, zawierający zasady i normy obowiązujące każdego przedszkolaka. „ Motylki” doskonale wiedzą, że aby czuć się bezpiecznie i dobrze w przedszkolu, należy zawsze przestrzegać pewnych reguł.
Dzień Kropki w naszym przedszkolu. gr. Motylki.
15 września grupa Motylki świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wszystkie Motylki wspólnie pokolorowały sylwetę drzewa i przyozdobiły gałązki drzewa kolorowymi kropkami. Następnie szukały połówek kropek aby połączyć je w jedną całość. Kolejnym zadaniem w tym dniu było ozdobienie pierwszej litery swojego imienia kolorowymi kropkami. Tak wspaniały dzień zakończyliśmy zabawą z chustą animacyjną.
 po zdjęcia zapraszamy na stronę FACEBOOK
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Grupa Motylki w tym dniu bawiła się znakomicie już od rana. Dzieci tańczyły, śpiewały, szukały ukrytych cukierków i doskonale bawiły się z kolegami i koleżankami. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało dyplom oraz medal „ super przedszkolaka z okazji obchodzonego Święta. Największą atrakcją cieszyły się balonowe miecze i kwiatki. Ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.
po zdjęcia zapraszamy na naszą stronę FACEBOOK
Urodziny Szymona W. – 23.09.2020. gr. Motylki.
po zdjęcia zapraszamy na naszą stronę FACEBOOK
Pierwszy dzień jesieni.
23 września 2020 r. obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się do medyckiego parku na spacer, w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz zbierały kolorowe liście i kasztany. Kącik przyrody w naszej sali został wzbogacony o zebrany i przyniesiony do przedszkola materiał przyrodniczy. Piękna pora roku jesień dzieli się z nami się swoimi skarbami.
po zdjęcia zapraszamy na stronę FACEBOOK
Dzień Przedszkolaka- gr. Biedronki.
W dniu 21.09 w Naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka ❤ Na dzieci z grupy „Biedronek” czekało mnóstwo atrakcji. Już od rana przedszkolakom towarzyszyła piękna dziecięca muzyka i kolorowe balony 🙂 Maluszki otrzymały medale dzielnego Przedszkolaka, po czym zostały zaproszone do zabaw z chustą animacyjną, które przyniosły dzieciom mnóstwo frajdy ❤ Dla każdego dziecka przygotowano zwierzątko z balonów do modelowania. Ponadto dzieci bawiły się świetnie przy specjalnie dobranej muzyce animacyjnej. Każde dziecko poza medalem i „balonowym zwierzątkiem” otrzymało dyplom. To był wspaniały, pełen wrażeń dzień 🙂 ❤
po zdjęcia zapraszamy na stronę internetową Facebook
Dzień Morza.
Dzisiaj w grupie „Słoneczka” (29.09.2020)  w ramach programu „Przyjaciele Przyrody” obchodziliśmy Dzień Morza. Rozpoczęliśmy go od pogadanki na temat morza i dbaniu o to, by jego mieszkańcy mieli czyste środowisko do życia. Następnie dzieci odkryły skarby jakie daje nam morze m.in.rozgwiazdy, muszle, bursztyny. Wsłuchiwały się w szum morza, który dochodził z muszelek. Do naszej sali wpłynął statek do którego wszyscy weszliśmy i popłynęliśmy w rejs z kapitanem i jego papugą. Przy użyciu chusty animacyjnej zabawiliśmy się w morze. Najpierw spokojne, a potem ze sztormem, co najbardziej spodobało się „Słoneczkom”. Przedszkolaki wykonały również piękny morski plakat z rybkami a na koniec z kół origami same układały rybki i przyklejały na papier. Dzień Morza upłyną nam w wesołej atmosferze.
po zdjęcia zapraszamy na naszą stronę Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *