„Dbamy o przyrodę”.

      Brak komentarzy do „Dbamy o przyrodę”.
Witajcie drodzy rodzice i kochane Słoneczka🌞 . Zaczynamy nowy tydzień z tematem:
„Dbamy o przyrodę”🌳🌏🐝 . Zaczniemy od gimnastyki z piosenką https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo
 
☀️🌤🌷🌳🦋🐞Teraz rodzice przypomnijcie dzieciom, że mamy wiosnę (można powtórzyć wszystkie pory roku), miesiąc kwiecień (wszystkie miesiące)i dzień tygodnia (wszystkie dni tygodnia)poniedziałek.
Następnie poproście dzieci żeby wypowiedziały się co zagraża przyrodzie?
 
Teraz przeczytajcie opowiadanie o którym później porozmawiajcie .
Ada, podobnie jak pozostałe dzieci, codziennie po śniadaniu myła zęby. Starała się to robić bardzo dokładnie. Tego dnia jak zwykle wyjęła z kubeczka pastę i szczoteczkę, odkręciła kran i zaczęła szorować ząbki. Ciepła woda płynęła wartkim strumieniem do odpływu, a kubeczek z dinozaurem stał bezczynnie obok. Ado, prosiłam cię już kilka razy, żebyś nalewała wodę do kubeczka, a kran zakręcała podczas mycia zębów. Każdy z nas powinien oszczędzać wodę, po to właśnie mamy kubeczki. Znowu zapomniałam westchnęła dziewczynka. Ale ja przecież nie leje dużo wody, tylko troszeczkę, naprawdę. Tak tylko ci się wydaje. Najlepiej będzie jeśli zrobimy pewien eksperyment. Może to cię przekona do oszczędzania wody. Maciusiu nalej wody do kubeczka i zacznij myc żeby. W tym czasie pani wstawiła miskę do sąsiedniej umywalki. A teraz twoja kolej, Ado. Zacznij myc zęby powiedziała pani i w tym samym momencie odkręciła kran. Skończyłam! Zawołała po pewnym czasie Ada. Pani natychmiast zakręciła kran i zaniosła miskę z woda do Sali. Wszystkim dzieciom rozdawała jednorazowe kubeczki. A teraz kolejno nabierajcie wodę z miski do swoich kubeczków. Jeden kubeczek, drugi, trzeci…Ada patrzyła z niedowierzaniem jak to możliwe? To ja zużyłam aż tyle wodę zastanawiała się dziewczynka. Niestety tak. Codziennie myjesz ząbki codziennie marnujesz tyle wody, ile zużywa cała nasza grupa. To ja już na pewno się poprawię obiecuję. Bardzo się cieszę, że tak mówisz. Musicie wiedzieć, że na świecie są kraje w których brakuje wody. Są takie miejsca, gdzie trzeba kopać specjalne bardzo głęboką studnię żeby się do niej dostać. Woda, która pijemy to woda słodka. W cale nie jest jej aż tak dużo. Proszę, pani ale przecież w morzu jest mnóstwo wody zawołała Kasia. Owszem, Kasiu, ale ta woda nie nadaje się do picia bo jest słona. Zarówno ludzie, zwierzęta, jak i rośliny potrzebują słodkiej wody do picia dlatego jest tak cenna. Nie powinniśmy marnować bez potrzeby. W takim razie w domu tez zacznę oszczędzać wodę i to nie tylko podczas mycia zębów obiecała Ada a inne dzieci przytaknęły. W takim razie powiedziała pani, proponuje, żebyśmy nauczyli się na pamięć krótkiej rymowanki. Posłuchajcie: Oszczędzajmy wodę, dbajmy o przyrodę! Wszystkie dzieci już po chwili zapamiętały słowa rymowanki obiecały również, że nie będą marnować wody.
W jaki sposób Ada myła zęby?
Dlaczego należy oszczędzać wodę?
💦💦💦
Otwórzcie teraz kartę nr 1. Pooglądajcie obrazki, opowiedzcie co robi Ada z mamą, jak należy dbać o rośliny? W każdej doniczce narysujcie jeden kwiatek, na koniec policzcie ile jest w sumie wszystkich kwiatków w doniczkach.
🥀🌹🌺🌸
Drodzy Rodzice przeczytajcie dzieciom z karty nr 2 sposoby oszczędzania wody. Przy zdaniach prawdziwych zaznaczcie literę na kolorowo. Na końcu z zaznaczonych liter powstanie hasło.
😊😊
Ostatnia karta na dzisiaj, nr 3. Dzieci rysują uśmiechniętą minkę pod obrazkiem, na którym dziewczynka oszczędza wodę a minus pod obrazkiem, gdzie jej nie oszczędza.
 
Teraz posłuchajcie dzieci piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I możecie jej się nauczyć 😉
Następnie proszę narysujcie w jaki sposób wy dbacie o środowisko i podzielcie się z nami efektami pracy🤗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *