„Czyste powietrze wokół nas”.

W dniach 27.01.-06.02.2020r. w grupie „Motylki” został przeprowadzony program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.  Celami szczegółowymi programu było przede wszystkim: wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym. Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci kolorowały postać Dinka, pooglądały krótkie bajki na temat szkodliwości dymu na organizm człowieka oraz jego wpływie na  układ oddechowy, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie wykonywały plakaty pt. „Nie pal przy mnie proszę!”. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem, bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem a jak kiedy ktoś nagle wtargnął do ogrodu i zapalił papierosa. Dzieci podczas realizacji programu były bardzo aktywne , chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w prowadzonych zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *