Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

      Brak komentarzy do Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

10 października gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza Straży Miejskiej w Przemyślu. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusz Straży Miejskiej dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie, dlatego iż stają się wówczas bardziej widoczni przez kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów.Nasz gość opowiedział nam na czym polega jego praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówił elementy swego munduru. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy Strażników Miejskich. Dzięki temu spotkaniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru, jakim jest numer do Straży Miejskiej –986.
Dzieci  z ochotą oglądały też atrybuty związane z ich pracą – pałkę, odznakę, radio oraz kajdanki. Podczas spotkania dzieci utrwaliły i usystematyzowały swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Przedszkolaki miały też okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas  spotkania z obcym psem.Nasz gość zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia” i pozycję „ drzewa”, które to pozycje minimalizują ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem,  pod czujnym okiem strażnika,  przećwiczyły i utrwaliły sobie    te  pozycje. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariusza edukacyjne naklejki , będą nam one przypominać o interesującym spotkaniu. Bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *